Sõidutund on efektiivsem, kui õppija tuleb sõidutundi puhanuna ja hästi maganuna. Sõiduks sobib paremini hommikupoolne või päevane aeg, kui aju või keha ei ole veel väsinud. Tahes-tahtmata väsib päeva lõpuks ka sõiduõpetaja. Mõistlik on arvestada ka tipptundidega, sest liiklusummikud tähendavad õppijale vaid aja- ja seega ka rahakulu. Nii et mida varem Te päeval sõiduga alustate, seda parem Teile.

Riietus
Mingis mõttes võib sõidutundi vaadata kui trenni. Käte ja jalgade koordinatsioon peab toimima vastavalt  liikluskeskkonnale, reageerida tuleb kas kiiremini või aeglasemini. Välistada tuleks segavad faktorid, et liigutused oleksid ergonoomilised.  Seetõttu on sobilik tulla sõidutundi mugavates riietes ja jalatsites. Sõit sujub märksa paremini, kui õppija juhib autot õhukese tallaga jalatsitega.  Sõidu teeb rabedamaks, kui juhtida autot kontsakingadega või paksu tallaga saabastega.
Kui tahta paremaid tulemusi, ei tohiks õppesõidu ajal kanda mantlit, jopet, tagi, salli või kindaid.. Kuna autos on soe, siis paksude riietega võib harjutusi tehes  hakata palav, mis võib hakata kogemuste saamist häirima. Üleliigsed riided vähendavad ka auto tunnetamist.

Kodune ettevalmistus

Sõidutunnid toimuvad teemade järgi. Igati hea on ette teada, mida järgmises tunnis harjutama hakatakse, sest siis saab õppija selle kohta lugeda või vaadata videoid. On see siis parkimine või ringteedel sõit või mõni muu teema – kõikide teemade kohta on olemas õppematerjalid. Olles järgmise sõidutunni teema ette läbi vaadanud, on asi tuttavam ja kogemusi omandatakse märksa kergemini.