Ringle õigesti!

Käesolev brošüür esitleb Tallinna ringteid skemaatiliselt, käsitleb iga ringi eripära ning annab juhiseid, kuidas ringtee õigesti ja ohutult läbida. Samuti märgitakse ära eraldi iga ringtee läbimisel tehtavad tüüpilised vead ja ka avariiohtlikumad olukorrad.

Sisukord

 1. Hakatuseks
 2. Ehitajate tee – Sõpruse pst – Akadeemia tee
 3. Õismäe tee
 4. Õismäe tee – Järveotsa tee – Ehitajate tee
 5. Mustamäe tee – Keskuse tn
 6. Veerenni tn – Tehnika tn – Filtri tee
 7. Pärnu mnt – Kadaka pst – Rohula tn
 8. Paldiski mnt – Rocca al Mare Kaubanduskeskus
 9. Narva mnt – Mere pst – Pärnu mnt
 10. Mustamäe tee – Talleksi maja
 11. Möldre tee – Pilliroo tee
 12. Tondi tänava ringteed
 13. Abiks ringristmike õppimisel

Osta väljaanne Rahvaraamatu E-poest SIIT
Osta väljaanne Apollo E-poest SIIT

Narva mnt – Mere pst – Pärnu mnt

Eripära: ring, mida läbivad trammid – neile tuleb rööbasteta sõidukijuhtidel anda teed.

Seoses ühissõiduki raja ja fooride paigaldusega ringi Narva mnt – Mere puiestee poolses osas, võivad ringil tekkida liiklusseisakud.

Ringil esinevad tüüpilisemad ohuolukorrad ja vead:
Tee andmise kohustus. Ohtliku olukorra võivad tekitada Pärnu maanteelt otse Narva maanteele sõitvad autojuhid, kes ei pane tähele sõidutee kõrvale paigaldatud märki „Anna teed”.

Suhteliselt lai kolmerajaline tee jätab mulje eesõigusega teest ning seetõttu võib jääda enne ringi olev märk „Anna teed” sõidukijuhtidele märkamata. Ohu vältimiseks on autode nr 1 ja nr 2 juhtidel vajalik veenduda, kas autode nr 3, 4 ja 5 juhid ka ringilt sõitjatele teed annavad või mitte. Sõitmise antud ringil muudab keerulisemaks ka sõidutee lõikumine trammiteega.

Ohtlik olukord võib tekkida ka siis, kui sõites ringile Pärnu maantee poolt (auto nr 6) ja sattudes ringil liiklusummikusse, unustatakse edasiliikumisel vaadata uuesti tahavaatepeeglisse ning anda teed tagant lähenevale trammile.

Suunamärguanne. Lisaks suunamärguande andmise tüüpvigadele, esineb sagedase veana vasakpoolse suunamärguande andmine ringilt väljasõidul, mis tähendab aga paremalt rajalt vasakule ümberreastumist või siis peatumist ringil, kui paiknetakse vasakpoolsel sõidurajal. Ringilt väljasõidul sooritatakse parempööre ning vastavalt sellele tuleb anda ka parempoolne suunamärguanne.