Autojuhilubade saamiseks tuleb kõigepealt sooritada liiklusteooriaeksam ja seejärel sõidueksam. Teooriaeksamiks valmistatakse ette autokooli poolt soovitatud materjalide põhjal või liikluskool.ee kodulehel olevate õppematerjalide põhjal. Soovitav on enne eksamit harjutada liiklusteste ja ‑ülesandeid. Tuleb arvestada, et liiklustestid ei asenda õppimiseks vajalikke materjale. Testides ja ülesannetes olevad küsimused moodustavad vaid murdosa kõikidest vajaminevatest teadmistest.
Transpordiameti sõidueksami ettevalmistus algab peale kooli sõidueksami sooritamist. Arvestades sõidueksami järjekordi, on vajalik hoida omandatud kogemusi vähemalt samal tasemel, kui see oli kooli sõidueksamil. Selleks tuleb jätkata vähemalt korra nädalas sõitmist a`1–1,5 h. Nii ei lange üldine sõiduoskuse tase, kuid samas ei toimu ka erilist arengut. Te lihtsalt hoiate oma kalli rahaga omandatud oskusi. Mõistlikum on sellist õppesõitu teha kvalifitseeritud sõiduõpetajaga. Parem kui mitte midagi on sõita ka sõbrast või sugulasest juhendajaga.
Sõidu praktiseerimise katkestamine peale kooli sõidueksamit on üks olulisemaid riiklikul sõidueksamil läbikukkumise põhjusi. Teadmised ja kogemused ähmastuvad ja ununevad ajas. Tekib ebakindlus sõidus ja kaugel pole ka vead sõidu ajal.
Pikad järjekorrad sõidueksamile saamiseks on viinud nii-öelda eksamiturismini – sõidetakse oma kodukohast kuhugi, kus on vabanenud sõidueksami aeg. Igas linnas on aga omad keerulisemad kohad, kuhu eksamisõidu ajal võidakse viia. Seetõttu on oluline võtta ka kohapeal mõni sõidutund sealselt sõiduõpetajalt ja paluda tal näidata selle linna keerulisemaid kohti, kus eksamil sõidetakse.
Sõidueksamile tuleb tulla puhanuna. Kellaaegadest on sobivamad need, kus organism on juba ärganud ja valmis maksimaalseks soorituseks. Parim ajavahemik eksamiks on kella 11 ja 14 vahel. Siis on ka väiksem liiklustihedus ja liiklusummikute tekkimise võimalus.
NB! Ärge unustage eksamitele minnes võtta kaasa ID-kaarti või passi!